ژل دنتی کید باریج

شربت ضد سرفه گیاهی کاف استاپ باریج تهیه شده از عشقه و عصاره آویشن قابل استفاده برای کودکان بالای ۱ سال ، دارای خاصی ضد سرفه و اکسپکتورانت ، محصول جدید باریج مکانیسم پاکسازی طبیعی راههای هوایی در بدن انسان، بسیار حساس است. چنانچه میکروب یا مواد آزار دهنده وارد راههای هوایی شود، می تواند موجب التهاب در دستگاه تنفسی گردد. این التهاب منجر به افزایش تشکیل خلط در مسیر تنفسی شده و مژه ها قادر نخواهند بود این مقادیر اضافی خلط را به طور کامل از راه های هوایی بردارند و باعث ایجاد سرفه می شود. به علاوه چسبیدن ترشحات در دستگاه تنفس بستری مناسب برای تولیدمثل میکروب های مضر ایجاد می کند. اسانس آویشن نه تنها اکسپکتورانت (خلط آور) و ضد سرفه گیاهی قوی است، بلکه نقش آنتی بیوتیکی نیز دارد. عصاره برگ عشقه هم به عنوان یک اکسپکتورانت در بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی توام با سرفه های خلط دار (productive cough) تایید شده و دارای اثرات رقیق کننده خلط و گشادکننده راههای هوایی است. طی تحقیقات صورت گرفته، کودکان مبتلا به آسم خفیف کنترل نشده، علیرغم درمان منظم با داروهای استنشاقی، از اضافه کردن عصاره عشقه به درمان های رایج، سود زیادی می برند.

۳ بار در روز، هر بار طبق مقادیر بیان شده در جدول زیر  با استفاده از پیمانه مخصوص دارو یا مطابق دستور پزشک

کودکان سنین ۱ تا ۵ سال:

۳.۲ میلی‌لیتر

کودکان سنین ۶ تا ۱۱ سال:

۴.۳ میلی‌لیتر

بزرگسالان و کودکان سن ۱۲ سال و بیشتر:

۵.۴ میلی‌لیتر

روش مصرف: قبل از مصرف شربت را خوب تکان دهید. با استفاده از پیمانه مدرج همراه شربت، ۳ بار در روز (صبح، ظهر، شب) بدون آن­که آن­را رقیق نمایید یا با مقداری آب، شربت را مصرف نمائید. در صورت نیاز می‌توانید پس از مصرف شربت مقداری مایع ترجیحاً یک لیوان آب بنوشید. شربت را می‌توان همراه با غذا یا مایعات یا بدون توجه به زمان خوردن غذا مصرف نمود. اگر معده حساسی دارید، شربت را ترجیحاً بعد از غذا مصرف نمائید.

مدت مصرف: مدت درمان به دوره بیماری بستگی دارد. در صورت ادامه علائم بیش از یک هفته، بروز تنگی نفس، تب یا خلط چرکی یا خونی، فوراً با پزشک تماس بگیرید.

عصاره آويشن (Thymus vulgaris) عشقه (Hedera helix) مواد مؤثره: تيمول، هدراکوزید C

شربت، ۶۰ ميلي‌ليتر همراه با پیمانه مدرج

موارد منع مصرف:

  • وجود سابقه حساسیت نسبت به گیاه عشقه، آویشن، نعنائیان و ... یا هر یک از اجزاء دیگر فرآورده.
  • دوران بارداری (به علت کافی نبودن مطالعات انجام شده)
  • دوران شیردهی (به علت کافی نبودن مطالعات انجام شده)
  • سنین زیر یک سال

عوارض جانبي:

در صورت بروز عوارض زیر، مصرف شربت را متوقف و در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک می‌تواند شدت عارضه و هر اقدام دیگری که لازم باشد را تعیین نماید. به طور ناشایع؛ شکایات گوارشی مانند دلپیچه، تهوع، استفراغ ممکن است رخ دهد. به طور نادر ممکن است واکنش‌های حساسیتی (آلرژیک) همراه با بثورات پوستی رخ دهد. واکنش‌های حساسیتی شامل تنگی نفس، کهیر و تورم صورت، دهان و یا حلق نیز ممکن است رخ دهد. با بروز اولین علائم  واکنش‌های حساسیتی، نباید مجدداً از شربت استفاده نمود.

  • فرآورده را از دید و دسترس اطفال دور نگهداريد.
  • قبل از مصرف؛ فرآورده را خوب تکان دهید.
  • بلافاصله پس از مصرف در فرآورده را محکم ببندید.
  • فرآورده دور از نور، در دمای ۱۵-۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود.
  • در صورت بروز واکنش‌هاي حساسيتي، مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود.

شربت کاف استاپ باریج